Tajemnicza akcja ABW w Warszawie związana ze zmarłym w tajemniczych okolicznościach w więzieniu Brunonem Kwietniem

Reklama

pon., 11/11/2019 - 10:12 -- zzz

W niedzielę w jednym z domów w warszawskich Włochach ABW zabezpieczyła arsenał materiałów wybuchowych - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza". Służby nie komentują doniesień.

Na miejscu pojawiła się grupa około 20 funkcjonariuszy ABW. Ulica została zamknięta, a w domu odcięto prąd i gaz - relacjonuje dziennik.

Według "Gazety Wyborczej", ABW prowadziło akcję w tym samym budynku, gdzie w 2013 r. znaleziono również materiały wybuchowe. Wówczas mieszkał tam wspólnik Brunona Kwietnia, który rzekomo planował zamach na Sejm. Sprawa miała drugie dno, ponieważ działania Brunona Kwietnia były inspirowane przez ABW. Rzekomo miał być namówiony przez funkcjonariuszy ABW do zakupu z demobilu pojazdu opancerzonego SKOT - OT 64. Pojazdem miał podjechać pod Sejm i zdetonować trotyl. Kwiecień zmarł w tajemniczych okolicznościach w kwietniu tego roku w więzieniu.

"Nie mam w tej sprawie żadnych informacji do przekazania" - oświadczył rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"Data nie jest przypadkowa" - powiedział nieoficjalnie "GW" jeden z oficerów ABW, podkreślając, że działania służb miały miejsce dzień przed Świętem Niepodległości.

Autor: 
zzz
Źródło: 
PAP/INTERIA/PLPORTAL.PL

Reklama

plportal.pl