WARSZAWA: IZRAELSCY STUDENCI BRUTALNIE ZAATAKOWANI PRZEZ MĘŻCZYZN MÓWIĄCYCH PO ARABSKU

Reklama

ndz., 09/08/2019 - 18:35 -- zzz

Kilku studentów z Izraela zostało brutalnie zaatakowanych w Warszawie przez grypę mężczyzn mówiących po arabsku. Dwóch z nich zostało hospitalizowanych.

 

משלחת של סטודנטים, לסמסטר קיץ בבית הספר למשפטים בוורשה. ...

Obraz może zawierać: 1 osoba, okulary i zbliżenie

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi

 

Brat jednej z ofiar opublikował szczegółowy raport o incydencie na Facebooku, a Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło, że wie o tym ataku i że konsul Izraela w Warszawie zajmuje się tym incydentem.

Według Baraka Kashpizky'ego, jego brat Yotam przyszedł z pomocą grupie swoich przyjaciół, którzy zostali zaatakowani przez mężczyzn „mówiących po arabsku” po tym, jak opuścili klub nocny o 4 godzinie w sobotę rano.

Napastnicy najpierw zapytali grupę, czy są Izraelczykami. Kiedy studenci odpowiedzieli twierdząco, zostali zaatakowani i zwyzywani frazami takimi jak "fuck Izrael”.

Napastnicy następnie brutalnie napadli na Izraelczyków. Kashpizky już opuścił scenę taksówką, ale kiedy zobaczył, co się stało, wysiadł z samochodu i rzucił się, by pomóc przyjaciołom.

Według postu jego brata Baraka na Facebooku, jeden z napastników uderzył Yotama w twarz, który stracił przytomność. Żydzi zeznali także, że napastnicy mieli również użyć miotacza gazu.

Autor: 
ZZZ
Źródło: 
JERUSALEMPOST

Reklama

plportal.pl