SKANDALICZNY WYROK W SZCZECINIE. POLICJANT ZASTRZELIŁ BANDYTĘ. SĄD SKAZAŁ BOHATERA NA 1,5 BEZWZGLĘDNEGO WIĘZIENIA

Reklama

czw., 04/11/2019 - 19:38 -- zzz

Takie skandaliczne wyroki rzekomo sprawiedliwego sądu mogą zapaść tylko w Polsce. Policjant zastrzelił uciekającego bandytę, który wcześniej chciał go rozjechać autem, ma spędzić 1,5 roku w więzieniu i dodatkowo musi zapłacić rodzinie ofiary 30 tys. złotych - orzekł Sąd Okręgowy w Szczecinie.

Dla wszystkich jest oczywiste, że policjant powinien być odznaczony za to, że z narażeniem życia wzorowo strzegł porządku prawnego w Polsce, ale kapturowy sąd w Szczecinie ma odmienne zdanie. Wniosek nasuwa się taki, że policjant ma być ofiarą, którego można rozjechać, a policjant nie ma prawa nawet do samoobrony. 

- Nie istniała bezwzględna racjonalna konieczność użycia broni palnej - stwierdziła sędzia Ewa Borucka. - Nie był to środek bezwzględnie konieczny dla uniknięcia ewentualnego zagrożenia dla zdrowia i życia tego funkcjonariusza - dodała sędzia w uzasadnieniu skandalicznego wyroku.

Krzysztof O. został wydalony ze służby. Dodatkowo przez 9 lat nie będzie mógł podjąć pracy, w której miałby dostęp do bronił palnej. Prokuratura domagała się ośmiu lat za zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Z kolei obrona argumentowała, że były funkcjonariusz miał prawo strzelać i chciała oddalenia sprawy.

Do tragicznego zdarzenia doszło w sierpniu 2016 roku. 22-letni Cezary S. nie zatrzymał się do rutynowej kontroli policyjnej i usiłował potrącić jednego z policjantów. Krzysztof O. zeznał, że najpierw oddał strzał ostrzegawczy. Kierowca seata podjął ucieczkę. Padły kolejne strzały w kierunku samochodu. Jeden z nich okazał się celny. 22-letni kierowca zmarł.

Cezary S. był wcześniej znany policji. Za jazdę pod wpływem alkoholu i środków odurzających odebrano mu prawo jazdy. Dodatkowo w czasie, gdy doszło do tragicznego zdarzenia, mężczyzna powinien przebywać w więzieniu. Wyszedł z niego na przepustkę ze względów zdrowotnych. 

Autor: 
Z.B.
Źródło: 
plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:
3 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Reklama

plportal.pl