Policjant z Torunia został bohaterem. Wzruszający list od jednej z mieszkanek Podgórza

Reklama

sob., 10/13/2018 - 09:05 -- zzz

"Nie jest przesadą, że nazwę tego pana bohaterem... " - to fragment listu, jaki wpłynął do Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu od jednej z mieszkanek toruńskiego Podgórza. W ten sposób kobieta podziękowała za oddanie i pomoc st. sierż. Karolowi Machajewskiemu, który z narażeniem życia ratował jej bliskich i dobytek.

St. sierż. Karol Machajewski policjant Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego Komisariatu Policji Toruń Podgórz w czasie wolnym od służby wracał ze sklepu w Obrowie. W pewnym momencie zauważył dym, wydobywający się z domu przy Alei Lipowej i usłyszał młodą kobietę krzyczącą, że pali się jej dom. Funkcjonariusz bez wahania ruszył z pomocą. Wbiegł do domu i dalej schodami na strych. Tam, zobaczył starszego mężczyznę z laską, który nie chciał opuścić płonącego pomieszczenia i protestował, że nigdzie się nie rusza, bo tu jest jego cały dobytek.

- Nie było czasu na negocjacje. Policjant sam zdecydował za starszego Pana. Nie zważając na jego protesty i opór wyprowadził go z pomieszczeń. Następnie, do czasu przybycia strażaków, wraz z mieszkanką domu i sąsiadem przystąpili do gaszenia pożaru. Gdy wygrali walkę z ogniem funkcjonariusz nie zostawił ludzi w potrzebie. Zaczął pomagać przy usuwaniu wody i skutków pożaru - informuje Wioletta Dąbrowska z KMP w Toruniu.

W minionym tygodniu na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu, insp. Macieja Lewandowskiego wpłynął list, który zaczynał się słowami: „w dniu 19.09.2018 dotknęło nas wielkie nieszczęście jakim jest pożar domu”. Dalej autorka napisała: „Postawa policjanta jest przykładem jaki powinniśmy naśladować, jego chęć pomocy innym bardzo nas ujęła. Nie jest przesadą, że nazwę tego pana bohaterem. Ratował dom obcej osoby z wielkim oddaniem i narażeniem  zdrowia i życia. (…). Bardzo się cieszę, że w takiej chwili spotkałam tak niezwykłego i skromnego człowieka, jakim jest Pan Karol Machajewski.”

 

 

Redakcja portalu torun.eska.pl pragnie podkreślić, że podziwia zachowanie Pana Karola Machajewskiego. Wielkie brawa za odwagę i poświęcenie!

Autor: 
Konrad Marzec
Źródło: 
eska.info

Komentarze

Wysłane przez Toya (niezweryfikowany) w
Uważam, że jego postępek ma być odpowiednio interpretowany wśród jego "pobratymów" tzn. pracowników policji.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama

plportal.pl