"Manekin" w niemieckim magazynie okazał się nieżywym lokatorem

Reklama

pon., 05/16/2022 - 06:11 -- zzz

W magazynie niemieckiej firmy zajmującej się przeprowadzkami od początku lutego leżały zwłoki eksmitowanego lokatora, wzięte pomyłkowo za manekina i zabrane wraz z meblami i sprzętem w dniu eksmisji. Gdy 14 kwietnia pracownicy magazynu zauważyli, że „manekin” zaczął zielenieć, wezwano policję.

9 lutego bieżącego roku do jednego z mieszkań w apartamentowcu w Darmstadt (Niemcy) przybył komornik wraz z pracownikami firmy spedycyjnej. Zgodnie z wyrokiem sądu w owym dniu miała się odbyć eksmisja lokatora, który od dłuższego czasu zalegał z czynszem i jednocześnie był niewypłacalny; zadaniem pracowników firmy spedycyjnej było opróżnienie owego lokum ze znajdujących się tam mebli i sprzętów.

Ponieważ nikt nie reagował na dzwonienie i pukanie do drzwi, komornik wezwał ślusarza. W mieszkaniu, jak stwierdzono, nie było nikogo, założono zatem, że najemca uciekł. Komornik starannie odnotował informacje o tym, jakie dokładnie przedmioty zostają zarekwirowane.

Nie było ich zresztą wiele; na liście, jak mówi protokół, znalazły się: sofa, stół, krzesła, telewizor oraz manekin przypominający lalkę z kursów pierwszej pomocy. Manekin leżał w pobliżu grzejnika i był kompletnie ubrany. Pracownicy firmy zapakowali go wraz z innymi sprzętami do samochodu i zawieźli do magazynu.

Po około dwóch miesiącach osoby pracujące w magazynie zwróciły uwagę na fakt, że manekin jest źródłem niezbyt przyjemnego zapachu. Zapach nie wydawał się intensywny, sprawy nie uznano więc za problematyczną.

14 kwietnia któryś z magazynierów postanowił przyjrzeć się manekinowi, wydającemu coraz intensywniejszy nieprzyjemny zapach. Pracownik zauważył, że manekin zaczyna zabarwiać się na zielono. Firma natychmiast wezwała policję.

 

Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że w magazynie leżą psujące się ludzkie zwłoki.

W wyniku obdukcji dokonano ustalenia, że nieboszczyk to najemca opróżnianego w lutym mieszkania. Jak widać, mężczyznę „przeoczono” podczas przeprowadzki.

Policja prowadzi obecnie czynności wyjaśniające w sprawie przyczyny śmierci lokatora.

Autor: 
zzz
Źródło: 
onet

Reklama

plportal.pl