Policjantka oklaskuje protestujących przeciwko decyzji TK

Reklama

ndz., 10/25/2020 - 11:35 -- zzz

Przez kraj przelewa się fala protestów przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnemu w sprawie aborcji. Do sieci trafiło nagranie z wrocławskiej manifestacji. Widać na nim policjantkę żywo oklaskującą protestujące kobiety.

We Wrocławiu, jak w wielu innych miastach w Polsce, także organizowane są protesty kobiet. Do sieci wyciekły nagrania, na którym widać, jak policjantka na służbie bije prawo demonstrującym osobom, te zaś odpowiadają entuzjastycznie.

"Chyba jeden z najlepszych momentów manifestacji na wrocławskich ulicach. Pani Policjantka macha do nas i bije brawo. Ludzie machający i klaszczący z balkonów, kierowcy trąbiący na ulicach, wielka solidarność z kobietami" - czytamy we wpisie z nagraniem.

"Byłabym niesprawiedliwa widząc, a nie pokazując. Policjantka podczas demonstracji #piekłokobiet we Wrocławiu, bije brawo przechodzącym obok niej ludziom. Tak! Bije brawo demonstrującym, nie demonstrujących" - czytamy w innym wpisie, z nagraniem z innej kamery.

Aborcja. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

"Życie ludzkie jest wartością w każdej fazie rozwoju i jako wartość, której źródłem są przepisy konstytucyjne, powinno ono być chronione przez ustawodawcę" - podkreślił TK w uzasadnieniu.

Autor: 
zzz
Źródło: 
onet

Reklama

plportal.pl