Krzyczał „świnie” do policjantów. Wyrok amerykańskiego sędziego zmusił winnego do stanięcia na rogu ulicy z ważącą 150 kilogramów świnią i tabliczką z napisem „To nie jest policjant”.

Reklama

pt., 08/14/2020 - 07:54 -- zzz

„Kreatywna sprawiedliwość”. Za znęcanie się nad zwierzętami sędzia nakazał kobiecie spędzić zimową noc w lesie

​​
Oto kilka jego najciekawszych wyroków.Sędzia Michael Cicconetti, pracujący w jednym z sądów w stanie Ohio, słynie z niekonwencjonalnych wyroków. Nazywa swoją pracę „kreatywną sprawiedliwością” i chwali się skutecznością, bo niewiele ukaranych przez niego osób trafia ponownie przed wymiar sprawiedliwości.

– Para nastolatków zdewastowała bożonarodzeniową szopkę. Sędzia zdecydował, że muszą naprawić szkody, ale do tego nakazał im przemarsz z osiołkiem przez ulice miasta z napisem: „Przepraszamy, że obraziliśmy osiołka, jest taki słodki”.

– Mężczyzna przyłapany na chodzeniu z naładowaną bronią został zmuszony, aby spędzić czas z ciałami w kostnicy.

– Mężczyzna, który dopuścił się znęcania nad dziećmi, został wysłany do szkoły w stroju psa i musiał prowadzić z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa.

– Kobieta, która ukradła pieniądze z kościelnej skarbony miała na wejściu do świątyni ułożyć z monet duży napis: „Ukradłem pieniądze z tego kościoła” i przeprosić każdego wiernego, który do niego wchodził.

 

 

– Nastolatka, która nie chciała zapłacić za 50-kilometrowy kurs taksówką, musiała przejść ten dystans pieszo w ciągu 48 godzin.

– Kobieta, która porzuciła 35 kotów w lesie, musiała spędzić w nim całą noc bez jedzenia i namiotu. Dostała jedynie pozwolenie na rozpalenie ogniska. Tej listopadowej nocy akurat spadł śnieg.

– Kobieta, która przyznała się do okrucieństwa wobec zwierząt i porzucenia psa w nienadającym się do zamieszkania domu, miała do wyboru 90 dni więzienia lub 8-godzinne zbieranie śmieci na wysypisku. Oskarżona wybrała pracę na wysypisku.

– Mężczyzna, który popełnił wykroczenie drogowe, krzycząc „świnie” do policjantów, został zmuszony do stanięcia na rogu ulicy z ważącą 150 kilogramów świnią i tabliczką z napisem „To nie jest policjant”.

– 18-letniemu mężczyźnie, który ukradł pornografię z księgarni dla dorosłych, nakazano siedzieć przed sklepem z opaską na oczy i trzymać tabliczkę z napisem „Nie widzę w tym nic złego”.

 

Tego typu kary są zarezerwowane dla niewielkiego odsetka osób, które stają przez sądem. To ludzie, którzy popełnili przestępstwo po raz pierwszy i zawsze wiążą się z karą alternatywną, zwykle więzieniem, pracami społecznymi, grzywnami lub kombinacją tych form.

Autor: 
zzz
Źródło: 
misyjnie.pl
video: 

Reklama

plportal.pl