GROŹNA MAŁPA - ALKOHOLIK SKAZANA NA DOŻYWOCIE

Reklama

ndz., 06/21/2020 - 14:08 -- zzz

6-letnia małpa o imieniu Kalua miała podobno ugryźć ponad 250 osób, wśród których jedna osoba zmarła. Kalua została skazana na „dożywocie” w ZOO w Kanpur. Według informacji Buisness Insidera, małpa była zwierzątkiem okultysty, które regularnie karmił ją alkoholem do tego stopnia, że u zwierzęcia wystąpiło uzależnienie. Po śmierci mężczyzny, małpa przestała mieć dostęp do alkoholu i zaczęła sprawiać problemy. Ostatecznie, udało się ją pojmać.

– Potrzymamy małpę w izolacji przez kilka miesięcy, a potem przeniesiemy ją do osobnej klatki – mówi doktor Mohd Nasir – Nie ma zmian w jej zachowaniu, jest wciąż tak samo agresywna. Minęły trzy lata od kiedy została tu przywieziona, ale dopiero teraz zdecydowaliśmy, że zostanie w zamknięciu do końca życia.

To nie pierwszy przypadek, kiedy małpa została skazana

Jedną z ciekawszych historii jest sprawa skazanej małpy w mundurze francuskiej armii z okresu wojen napoleońskich. Francuski okręt rozbił się w okolicy miejscowości Hartlepool w północno-wschodniej Anglii. Jedynym ocalałym z katastrofy była małpa. I to nie byle jaka małpa. Ubrana była w francuski mundur. Najpewniej, zwierzę zostało odziane w mundur ku rozrywce pijanych francuzów. Po znalezieniu nietypowego rozbitka, miejscowi mieli wątpliwości czy mają do czynienia ze zwierzęciem czy człowiekiem. Przepytywana małpa nie była w stanie odpowiedzieć na zadane pytania. Mieszkańcy też nie widzieli wcześniej małpy. Dla bezpieczeństwa została uznana za francuskiego szpiega, skazana i powieszona na plaży. Od tej pory mieszkańcy tych okolic Anglii są określani na przekór Monkey Hanger. W miejscu, gdzie skazano małpę stoi obecnie monument ku pamięci niewinnego zwierzęcia.

Autor: 
ZZZ
Źródło: 
plportal.pl
video: 

Reklama

plportal.pl