Wpadli graficiarze, bo nie umyli rąk

Reklama

pt., 03/27/2020 - 09:34 -- zzz

W środę w nocy policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zatrzymali czterech mężczyzn, którzy mieli niszczyć ścianę budynku w okolicach ulicy Traktorowej w Łodzi. Na dłoniach i ubraniach mieli ślady farb. Za zniszczenie elewacji grozi im nawet 5 lat więzienia.

Policjanci o malarzach-amatorach dowiedzieli się z informacji dyżurnego miasta. Gdy przyjechali na miejsce, przed zniszczoną ścianą nikogo nie było. W poszukiwaniu wandali ruszyli w osiedlowe uliczki. Po chwili zobaczyli wyjeżdżające z jednego z parkingów BMW. Zatrzymali je do kontroli. Samochodem jechało czterech mężczyzn w wieku od 25 do 39 lat.

Na pierwszy rzut oka można było stwierdzić, że to oni są sprawcami zniszczeń - na ich ubraniach i rękach znajdowały się kolorowe plamy. Funkcjonariusze w samochodzie, w bagażniku znaleźli kilkanaście puszek z farbą oraz 5 kanistrów z olejem silnikowym.

Legitymując wandali policjanci odkryli, że 26-latek kierujący BMW nie ma prawa jazdy. Ukarano go mandatem w wysokości 500 zł, ale grożą mu gorsze konsekwencje. Wraz z kolegami może trafić do więzienia nawet na 5 lat za zniszczenie mienia.

fot. policja

Autor: 
zzz
Źródło: 
tvp.info

Reklama

plportal.pl