SYRYJCZYK SKAZANY NA 2 LATA W ZAWIESZENIU ZA ZABICIE NIEMCA

Reklama

pt., 03/27/2020 - 07:21 -- zzz

„Szczerze mówiąc: jestem przerażony": - powiedział ojciec zabitego Markusa (30).

Zeznanie sprawcy z ostatniego dnia procesu sądu Brawler z Arsenalu Platz, który był zamknięty dla publiczności: „Byłem zły, więc go uderzyłem”. Sabri H. został skazany na dwa lata w zawieszeniu za zabicie trzydziestoletniego Niemca.

Syryjczyk śmiertelne ciosy zadał przed centrum handlowym w Lutherstadt Wittenberga. Nadzwyczajną łagodność wyroku niemiecki sąd uzasadnił młodym wiekiem sprawcy, który miał zaledwie 17 lat. 

Film z monitoringu ujawnił, że Syryjczyk kilkakrotnie uderzył Niemca. Marcus Wittenberger upadł z powodu śmiertelnej rany głowy. Niemniej jednak kilka godzin po tym zdarzeniu prokuratura w Dessau mówiła o „samoobronie”.

Ojciec ofiary powiedział

Minęło aż 882 dni, zanim zabójca będzie w końcu sądzony. Zdarzenie miało miejsce 29 września 2017 r., gdzie Marcus został uderzony kilkoma ciosami przed centrum handlowym „Arsenal” w Wittenberdze.

Karsten Hempel (54), ojciec ofiary, wniósł dodatkową skargę. Wreszcie prokurator w Magdeburgu zdecydował się oskarżyć Syryjczyka „o uszkodzenie ciała i śmierć”.

Karsten Hempel (55) musiał długo walczyć, aby awantura jego syna trafiła do sądu

Ojciec - Karsten Hempel (55) musiał długo walczyć o to, by zamordowanie syna wylądowało w sądzie.

Zdjęcie: Holger John / VIADATA

Sabri H. został skazany na dwa lata w zawieszeniu. Ojciec ofiary jest rozczarowany: „Zabił mojego syna, przyznał, że działał z gniewu, ale nie został zatrzymany nawet na jeden dzień. Syryjczyk śmiał się kilka razy na sali sądowej. Morderca żyje tak, jakby nic się nie wydarzyło".

Autor: 
zzz
Źródło: 
bild

Reklama

plportal.pl