150 uzbrojonych po zęby agentów CBŚP zatrzymało siedmiu alfonsów

Reklama

pt., 01/24/2020 - 09:54 -- zzz

Zlikwidowano 19 agencji towarzyskich - tzw. "mieszkaniówek". CBŚP rozbiło grupę przestępczą, działającą na terenie 24 miast na terenie 5 województw. Za organizacją całego "biznesu" stoi dwóch mężczyzn w wieku 28 i 48 lat.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że grupa działała od 2 lat, na terenie 24 miast znajdujących się na obszarze 5 województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

W wyniku akcji przeprowadzonej we wtorek przez policjantów CBŚP z Rzeszowa, wspartych przez funkcjonariuszy biura z zarządów w Katowicach, Krakowie, Kielcach, Wrocławiu i Lublinie, a także policjantów z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie, zlikwidowano 19 agencji towarzyskich, tak zwanych "mieszkaniówek”. W działaniach wzięło udział prawie 150 policjantów.

Zatrzymano 7 osób, w wieku od 28 do 48 lat. Zabezpieczono także sprzęt elektroniczny, zapiski i dokumenty rozliczeniowe oraz ponad 300 tysięcy złotych w gotówce na poczet przyszłych, ewentualnych kar.

Jak czytamy w komunikacie CBŚP, z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że dwóch zatrzymanych mężczyzn, w wieku 28 i 48 lat, mogło stać za organizacją całego "biznesu”. Liderzy grupy zatrudniali w nadzorowanych przez siebie lokalach kobiety, w tym również cudzoziemki, które w zamian za ułatwianie im nierządu, poprzez między innymi udostępnianie pomieszczeń, zapewnianie ochrony oraz publikowanie ogłoszeń, oddawały część uzyskiwanego dochodu.

Pozostałe osoby zatrzymane podejrzane są o zbieranie pieniędzy z poszczególnych agencji, prowadzenie rozliczeń oraz wynajmowanie mieszkań.

Wielka akcja CBŚP. Zatrzymani w czterech województwach


Wszystko wskazuje na to, że miesięczny utarg z działalności wszystkich agencji mógł wynosić blisko 80 tysięcy złotych, po odliczeniu kosztów funkcjonowania, a rocznie nawet blisko milion złotych. Z ustaleń śledczych wynika, że kobiety pracujące w agencjach nie były do tego zmuszane.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z uprawiania nierządu przez inne osoby, a także udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Dwie z osób zatrzymanych podejrzane są o kierowanie tą grupą przestępczą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Te dwie osoby decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane na okres 3 miesięcy.

Autor: 
zzz
Źródło: 
wp/plportal.pl

Reklama

plportal.pl