Powołanie warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP

Reklama

pon., 03/14/2016 - 20:25 -- koscielniakk

5 marca 2016 r. w sali konferencyjnej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Ełku, z udziałem sekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, komendanta głównego PSP st. bryg. Leszka Suskiego, wojewody warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego, parlamentarzystów oraz kadry kierowniczej PSP woj. warmińsko-mazurskiego, odbyła się uroczystość powołania nowego warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP. Zgodnie z decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji, na wniosek komendanta głównego PSP, na stanowisko to powołany został st. bryg. Mirosław Hołubowicz.

St. bryg. Mirosław Hołubowicz w 1986 r. ukończył dzienne studia magisterskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Jest również absolwentem studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (prawo administracyjne) oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kryzysowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Służbę w pożarnictwie rozpoczął po ukończeniu studiów II stopnia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Pierwszą jednostką, w której służył, był Wojewódzki Ośrodek Szkolenia Pożarniczego w Wałbrzychu, gdzie pełnił funkcję wykładowcy. W następnym roku przeniesiony został do służby w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Pożarniczego w Ełku – najpierw na stanowisko wykładowcy, a następnie komendanta. W 1992 r. został powołany na stanowisko komendanta rejonowego, a następnie powiatowego PSP w Ełku. W tym okresie budował pozycję i dorobek podległej jednostki. Efektem tego było m.in. zorganizowanie w województwie jednego z kilku centrów powiadamiania ratunkowego, remont siedziby komendy i rozbudowa jednostki ratowniczo-gaśniczej. Czas kierowania ełcką komendą to również doskonale układająca się współpraca z lokalnymi władzami, instytucjami i szkołami. W tym okresie powstało wiele inicjatyw służących bezpieczeństwu, a także rozwojowi ratownictwa medycznego. Przez 21 lat kierowania komendą powiatową PSP st. bryg. Mirosław Hołubowicz zdobył duże doświadczenie w zakresie organizacji służby i zarządzania ochroną przeciwpożarową.

W 2013 r. został powołany na stanowisko zastępcy warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP, nadzorując realizację zadań logistycznych.

Opracowanie: mł. bryg.Krzysztof Pardo, oficer prasowy warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Olsztynie;

Źródło: https://www.straz.gov.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Powolanie-warminsko-mazurskiego-komendanta-wojewodzkiego-PSP/idn:35867

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama

plportal.pl