PIS IDZIE NA CAŁOŚĆ. CBA ZATRZYMAŁO ROMANA GIERTYCHA

Reklama

czw., 10/15/2020 - 15:02 -- zzz

"W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu" - poinformowała córka adwokata Maria Giertych. O zatrzymaniu "byłego posła Romana G." informują także CBA i prokuratura.

 

"W dniu dzisiejszym CBA zatrzymało Romana Giertycha, mojego tatę. Trwa przeszukanie naszego domu. Będę podawać dalsze informacje. Z wyrazami szacunku" - napisała na Twitterze Maria Giertych.

"Tata prosi o podawanie pełnych danych i przekazanie, że jest to sprawa polityczna, która ma na celu przykrycie katastrofalnej sytuacji epidemicznej spowodowanej przez nieudolność rządu PiS" - dodała córka adwokata.
 

Komunikat CBA. "Sprawa jest rozwojowa"

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało między innymi biznesmena Ryszarda K. i byłego posła Romana G. - czytamy w komunikacie Biura.

Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

Materiał zgromadzony przez CBA wskazuje, że zatrzymani brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy. Szkoda w mieniu przekracza 90 mln złotych - podaje CBA.

Zatrzymani trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy. 

Sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zatrzymania - zapowiada Biuro.

Barbara Giertych dla Polsat News: Kuriozalna sytuacja

- Ani ja, ani mój klient oraz mąż Roman Giertych nie wiemy, z jakiego powodu został zatrzymany. To jest kuriozalna sytuacja, że ja, jako adwokat Romana Giertycha, nie mam żadnych informacji w tej sprawie. Nie wiem, o której dokładnie doszło do zatrzymania mojego męża, prawdopodobnie nastąpiło to około godziny 12-13. Nie wiem nic o tym, aby zostały postawione jakiekolwiek zarzuty. W tej chwili przeszukanie odbywa się w domu w Józefowie - przekazała w rozmowie z Polsat News jego żona i zarazem adwokatka Barbara Giertych.

Komunikat prokuratury

"Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali grupę osób zamieszanych w sprawę wyprowadzenia kwoty niemal 92 mln złotych z giełdowej spółki deweloperskiej" - przekazała w komunikacie prokuratura.

"Wśród zatrzymanych są m.in. biznesmen Ryszard K., adwokat Roman G. oraz byli członkowie zarządu spółki" - wskazano.

W komunikacie dodano, że po doprowadzeniu do prokuratury zatrzymani usłyszą zarzuty przywłaszczenia środków spółki i wyrządzenia jej szkody majątkowej w wielkich rozmiarach, a także prania brudnych pieniędzy. Zarzucanych czynów mieli dopuścić się w latach 2010-2014. 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
plportal.pl

Reklama

plportal.pl