ABW: BURMISTRZ WŁOCH ARTUR W. Z RAMIENIA PO ZATRZYMANY ZA PRZYJĘCIE ŁAPÓWKI OD TURECKIEGO DEVELOPERA

Reklama

wt., 10/29/2019 - 17:12 -- zzz

Burmistrz Włoch Artur W. został zatrzymany przez agentów CBA tuż po tym, jak miał przyjąć łapówkę w wysokości 200 tys. zł od tureckiego dewelopera. W chwili zatrzymania przez CBA burmistrz Włoch Artur W. miał się rozpłakać jak dziecko. Biznesmena, który dał mu łapówkę, agenci znaleźli w jednej z tureckich restauracji koło Okęcia. Urzędnik został zawieszony w prawach członka PO.

Biznesmen Sabri B. miał przekazać łapówkę burmistrzowi Włoch Arturowi W. na jednej ze stołecznych ulic. Burmistrz Włoch jechał maserati, z naprzeciwka nadjechał biznesmen. Mężczyźni uchylili szyby, a Sabri B. miał wrzucić do auta urzędnika pieniądze. Potem mężczyźni odjechali - informuje portal tvp.info.

Akcję przekazania pieniędzy obserwowali agenci CBA. Dwie ekipy pojechały za burmistrzem i urzędnikiem. Włodarz dzielnicy Włochy został zatrzymany w swoim garażu, znajdującym się koło domu. Mężczyzna miał płakać, kiedy zakładano mu kajdanki.

Sabri B. pojechał na ul. Maciejki we Włochach. Wszedł do jednej z tureckich knajp. W lokalu było kilkadziesiąt osób. Kiedy agenci CBA weszli do restauracji, mężczyźni próbowali ukryć biznesmena. Niektórzy z nich przeszkadzali w akcji funkcjonariuszom. Zostali szybko powaleni na ziemię. Biznesmena zakuto w kajdanki i obu mężczyzn przewieziono do prokuratury.

Jak ustaliło CBA, to miała być już druga łapówka przekazana burmistrzowi. Poprzednia prawdopodobnie była też w wysokości 200 tys. zł.

Pieniądze, które przyjął urzędnik z Włoch, miały być zapłatą za wydanie decyzji dotyczącej warunków zabudowy. Sabri B. to znany deweloper i przedsiębiorca budowlany.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
plportal.pl

Reklama

plportal.pl