RMF: Tysiąc złotych za służbę 11 listopada dla każdego policjanta

Reklama

wt., 11/06/2018 - 11:34 -- koscielniakk

Tysiąc złotych brutto zaproponował komendant główny Policji Jarosław Szymczyk funkcjonariuszom, którzy zdecydują się na pozostanie w służbie 11 listopada - dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Ta propozycja padła na porannej odprawie przeprowadzonej z komendantami wojewódzkimi.

 

 

Wszystko wskazuje na to, że jest to reakcja na problemy kadrowe w związku z masowym braniem zwolnień lekarskich przez policjantów.

Jak się dowiedzieli się dzienikarze RMF mowa jest o wynagrodzeniu policjantom cięższej pracy, w sytuacji gdy duża część ich kolegów jest na zwolnieniach. Tu nie ma mowy o jakimś przekupstwie, a chodzi o docenienie funkcjonariuszy, którym zwiększyła się liczba obowiązków.

To oburza związkowców, którzy wbrew tłumaczeniom komendy nazywają tę propozycją polityczną korupcją.

"Szefostwo musi też zrozumieć, że nie walczymy o ochłapy, a naszym celem są systemowe zmiany w naszej formacji" - usłyszeliśmy od jednego z liderów związkowych.

 

Co czwarty policjant na chorobowym

Co czwarty policjant oddziałów prewencji był wczoraj na zwolnieniu lekarskim - dowiedzieli się reporterzy RMF FM.

Z rozmów z policjantami wynika, że w wielu miejscach w poniedziałek po południu ta liczba znacznie wzrosła. Przykładowo w Białymstoku z 19 zwolnień do ponad 100.

Dane, które uzyskał RMF, pokazują, że na prawie 6400 funkcjonariuszy prewencji, w pracy - ze względu na L4 -  nie pojawiło się ponad 1700.

Braki dotyczą też innych formacji policyjnych. Z tego powodu w Komendzie Miejskiej w Krakowie wstrzymano urlopy. Z kolei w Rzeszowie komendant polecił kadrze kierowniczej zabranie do pracy notatników służbowych i formularzy mandatów karnych, po to, aby ci w razie potrzeby mogli patrolować ulice.

 

 

 

Autor: 
Krzysztof Zasada
Źródło: 
Interia
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama

plportal.pl