Obława policyjna przeciwko grupie organizującej nielegalną pracę w Hesji

Reklama

śr., 04/03/2019 - 23:15 -- koscielniakk

Ponad 190 funkcjonariuszy celnych i policyjnych przeszukuje mieszkania i lokale użytkowe w regionie Ren-Men. Między innymi znaleziono załadowany rewolwer.

We wtorek rano ponad 190 funkcjonariuszy celnych i policyjnych zostało zaangażowanych w dużą akcję przeciwko zorganizowanej pracy na czarno. jak ogłosił we wtorek Główny Urząd Celny w Darmstadt przeszukano dziewięć nieruchomości, mieszkań i lokali użytkowych w południowej Hesji i regionie Ren-Men. Dwa mieszkania zostały zabezpieczone przez siły specjalne, ponieważ już podczas wstępnego dochodzenia sądzono, że podejrzani posiadają broń palną. W rzeczywistości oficerowie znaleźli załadowany rewolwer i pistolet-straszak. Zabezpieczono łącznie 50 000 euro w gotówce, a także komputery i telefony komórkowe, które teraz muszą zostać oceniane przez informatyków śledczych.

Operacja była skierowana przede wszystkim przeciwko trzem głównym podejrzanym w wieku 39, 44 i 48 lat. Wystawiali oni fałszywe rachunki, które nie były pokryciem dla żadnych usług. W ten sposób podejrzani otrzymywali gotówkę, która następnie była wypłacana pracownikom zatrudnionym na czarno. Tak oszukiwano Fundusze Socjalne i Skarb Państwa ze składek na ubezpieczenie społeczne i podatków w sześciopunktowej klasyfikacji.

Autor: 
Tłum. Katarzyna Paczka
Źródło: 
Frankfurter Rundschau
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:
4 + 13 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Reklama

plportal.pl