Zatrzymania w policji. Cały wydział zamieszany w oszustwa!

Reklama

czw., 10/15/2020 - 08:23 -- zzz

Biuro Spraw Wewnętrznych zatrzymało kolejnych oficerów tak zwanej „samochodówki”. Ujęto funkcjonariuszy wszystkich szczebli. Działalność przestępczą prowadził cały wydział z naczelnikiem na czele.

Wszyscy zatrzymani są podejrzani o podkręcanie statystyk dla premii. Komendant Stołeczny Policji zamierza, dla dobra służby, usunąć z wydziału wszystkich pracujących tam funkcjonariuszy.

 

Funkcjonariusze BSW (tzw. policji w policji) zatrzymali zastępcę naczelnika i eksperta wydziału do walki z przestępczością samochodową stołecznej policji. Zostaną oni przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach, gdzie mają mieć przedstawione zarzuty.

 

Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Policji, ściśle współpracując z Komendantem Stołecznym Policji i Prokuraturą Okręgową w Gliwicach, cały czas realizują czynności w ramach postępowania prowadzonego przez gliwickich prokuratorów. Zatrzymano kolejne osoby, jednak ze względu na trwające czynności w tej sprawie i dobro śledztwa o postępowaniu może ewentualnie informować tylko prokurator – ucina wszelkie pytania insp. Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.

 

Tym samym „samochodówka” przestała mieć zdolność operacyjną, bo utraciła całą kadrę zarządzającą. Wcześniej zatrzymano naczelnika wydziału, kierownika sekcji i dwóch operacyjnych.

Funkcjonariusze usłyszeli w prokuraturze zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, a także manipulowania statystykami policyjnymi. Z ustaleń śledczych wynika, że policjanci, zawyżając statystyki i podkręcając rangę sprawy, dzielili się uzyskanymi za to premiami.

Autor: 
zzz
Źródło: 
KGP/tvp.info

Reklama

plportal.pl