Stonoga ujawnił nazwisko policjanta, który zabił 21-latka w Koninie

Reklama

sob., 11/30/2019 - 08:16 -- zzz

Po tym, jak w połowie listopada policjant śmiertelnie postrzelił 21-latka w Koninie, w pomoc jego rodzinie zaangażował się Zbigniew Stonoga. Przemawiał m.in. na pogrzebie Adama C., jego fundacja wynajęła też prawników, którzy będą reprezentowali rodzinę zmarłego.

Na swoim Facebooku Stonoga pisał m.in., że policjant, który strzelał do Adama, był wielokrotnie karany za przewinienia służbowe, a psycholog stwierdził u niego wysoki poziom agresji. Twierdził też, że policjant miał być pod wpływem środków odurzających, temu zaprzeczyła jednak policja.
Stonoga ujawnił również na Facebooku imiona i nazwiska dwóch policjantów, którzy brali udział w interwencji w Koninie, w tym tego, który strzelał do Adama C.
Jak pisze Gazeta Wyborcza, rodzina funkcjonariusza czuje się zagrożona.

- Żyjemy w strachu. Pojawiły się groźby pozbawienia życia, ale nie chcemy o tym rozmawiać - mówi jeden z członków rodziny policjanta.
Policyjne związki zawodowe obiecują, że "nie zostawią tak" tej sprawy. NSZZ Solidarność informuje, że wystąpiła do Facebooka z wnioskiem o zablokowanie konta Stonogi.
- Analizujemy wpisy pojawiające się w internecie. Jeśli prawo zostanie złamane, będziemy reagować. Nie będzie akceptacji dla gróźb czy nakłaniania do popełnienia przestępstwa na szkodę tego policjanta i jego bliskich - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji w rozmowie z Wyborczą.

Jak dodaje Andrzej Szary z policyjnych związków zawodowych zachowanie Stonogi to "nakłanianie do publicznego linczu na policjantach".
- Będziemy stawać w ich obronie. Prokuratura nadal wyjaśnia sprawę, nikomu nie postawiła zarzutów. Nie będziemy przyglądać się biernie zniesławianiu i zastraszaniu funkcjonariuszy - mówi.
Jak podkreśla Wyborcza, samo ujawnienie danych policjanta to nie przestępstwo. Natomiast jeśli pojawiają się groźby karalne, zawiadomienie powinna złożyć w tej sprawie rodzina, która czuje się zastraszana. Jak informuje Aleksandra Marańda z prokuratury w Koninie, takie dotąd nie wpłynęło.

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
donald

Reklama

plportal.pl