SKOK Wołomin: Zarzuty dla celebrytki Dominiki T.-W.

Reklama

czw., 11/28/2019 - 14:13 -- zzz

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga poinformowała w czwartek, że córka byłego trenera skoczków narciarskich Apoloniusza Tajnera i była żona Michała Wiśniewskiego usłyszała zarzuty. Wymiar sprawiedliwości oskarża ją o wyłudzenie kredytu w wysokości miliona złotych.

 

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś, Dominika T.-W. nie przyznała się do zarzucanych czynów. "Odmówiła też składania wyjaśnień" - dodał prokurator.

Według śledczych Dominika T.-W. we wrześniu 2013 roku "ubiegając się o wsparcie finansowe przedłożyła nierzetelne oraz nieprawdziwe pisemne oświadczenia dotyczące uzyskiwanych przez nią dochodów". Prokurator podał, że pracownicy SKOK Wołomin zostali również wprowadzeniu w błąd co do tożsamości osób, na których rzecz kredyt został faktycznie udzielony.

"Na skutek tych działań pracownicy SKOK Wołomin udzielili jej kredytu w wysokości jednego miliona złotych" - wskazał Saduś.

Skorzystać miała osoba z kierownictwa SKOK Wołomin

Poinformował również, że beneficjentem "powyższych działań była nie tylko Dominika T.-W., ale także przebywająca aktualnie w areszcie śledczym osoba ze ścisłego kierownictwa SKOK Wołomin".

Podał także, że w październiku 2018 roku Dominika T.-W. - uprzedzając zarzuty - złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z którego wynikało, iż to ona sama została oszukana przez osoby działające w SKOK Wołomin. "Śledztwo prowadzone w tym kierunku zostało umorzone wobec braku cech przestępstwa, a decyzję prokuratora utrzymał w mocy Sąd Okręgowy Warszawa-Praga postanowieniem z dnia 19 września 2019 r." - powiedział Saduś.

Wobec Dominiki T.-W. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Za zarzucane czyny grozi jej do 10 lat więzienia.

Dominika T.-W. jest córką prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera i byłą żoną piosenkarza Michała Wiśniewskiego.

Autor: 
zz
Źródło: 
interia

Reklama

plportal.pl