Różnica w wyposażeniu brytyjskiej i amerykańskiej policji

Reklama

ndz., 02/09/2020 - 20:23 -- zzz

Policjanci w Wielkiej Brytanii są jedną z niewielu na świecie formacji, która nie dostaje broni palnej w podstawowym wyposażeniu. Wynika to z faktu, że działając na "policing by consent" broń palna nie zwiększałaby autorytetu policji w sytuacjach, gdzie użycie jej nie jest wymagane.

Wedle słów Seana Wilsona policjanci w UK nie są bezbronni - mają paralizatory oraz gaz, ale najsilniejszą bronią funkcjonariusza jest głos…. Tylko niecałe 10 % policjantów brytyjskich jest wyposażonych w broń palną.

To nie skecz Monty Pythona, a założenia taktyczne brytyjskiej policji: "najsilniejszą bronią funkcjonariusza jest głos…."

 

Podstawowe wyposażenie brytyjskiego policjanta:

- kajdanki

- gaz pieprzowy lub inny

- krótkofalówka

- paralizator elektryczny

Uzbrojony po zęby jak amerykański policjant 

Amerykański policjant jest absolutnym przeciwieństwem brytyjskiego policjanta. Przede wszystkim uzbrojony jest po zęby. Broń krótka, kilka magazynków z nabojami, pistolet elektryczny typu Taser, a także karabinki szturmowe, bagnety, granatniki, a nawet pojazdy odporne na wybuchy min.

Zasadniczą różnicą jest sposób przeprowadzania interwencji. Podczas gdy brytyjskiemu policjantowi zaleca się podczas interwencji przeprowadzić przekonującą konserwację, amerykański policjant strzela przy najmniejszej próbie niesubordynacji zatrzymanego lub podejrzanego.

Znalezione obrazy dla zapytania: gun usa police

Znalezione obrazy dla zapytania: gun usa police

Znalezione obrazy dla zapytania: gun usa police

Autor: 
zzz
Źródło: 
plportal.pl
video: 

Reklama

plportal.pl