PIS-owskie sądy już działają: Tanajno zostaje w areszcie i grozi mu 10 lat więzienia. Jest film z rzekomego ataku na policjanta

Reklama

ndz., 05/24/2020 - 19:05 -- zzz

Kandydat na prezydenta zostanie w areszcie. Decyzją sądu Paweł Tanajno został zatrzymany na 48 godzin.  Paweł Tanajno trafił do policyjnego aresztu po sobotnim strajku przedsiębiorców. Policja zarzuciła mu naruszenie nietykalności funkcjonariusza. Na filmach opublikowanych w internecie widać, że to policjant wpadł na lidera strajku. Prawdopodobnie stało się to przypadkowo. 

"Zarzuty są absurdalne"

Zażalenie na zatrzymanie kandydata na prezydenta zostało odrzucone. Około 14:30 sąd wydał postanowienie, na mocy którego, Tanajno zostanie w  areszcie jeszcze 48 godzin. - Mamy nadzieję, że Paweł zostanie jutro wypuszczony - komentuje Michał Wojciechowski, jeden z koordynatorów inicjatywy "Strajk Przedsiębiorców". 

Według protestujących, "zarzuty, że Paweł Tanajno użył przemocy wobec policjanta, są absurdalne". - W internecie jest masa filmów, które pokazują co innego. To policjant wpadł na Pawła i nie było tam żadnej przemocy - dodaje Wojciechowski. 

Zatrzymania, wnioski o ukaranie

Po sobotnim proteście przedsiębiorców policja zatrzymała 7 osób i skierowała do sądu ponad 80 wniosków o ukaranie. Dodatkowo policjanci skierowali do sanepidu ponad 180 notatek związanych z naruszeniem obostrzeń wprowadzonych podczas epidemii.

Moment, w którym miało dojść do naruszenia nietykalności policjanta na filmie poniżej. Jeśli się nie wyświetla, link do filmu jest tutaj

 

Tanajno jest kandydatem tak jak Duda i zatrzymywanie go za organizowanie spotkania z wyborcami w tym samym dniu w którym PAD spotyka się z tłumem jest samoistną podstawą do unieważnienia wyborów. To tłum Dudy jest lepszy od Tanajny?

Autor: 
ZZZ
Źródło: 
plportal.pl
video: 

Reklama

plportal.pl