KAMIL DURCZOK ZATRZYMANY W SPRAWIE SFAŁSZOWANYCH WEKSLI

Reklama

pon., 12/02/2019 - 19:34 -- zzz

Kamil D. został zatrzymany przez policję. Chodzi o sprawę sfałszowanych weksli, które miał przedstawić w jednym z banków - dowiedziała się Wirtualna Polska. Informację potwierdził przedstawiciel dziennikarza, Łukasz Isenko.

Kamil D. w 2009 r. miał w jednym z banków złożyć dwa "weksle własne". Były to poręczenia na kwotę ponad 2 mln franków szwajcarskich i ponad 300 tys. zł. Na papierze widniały podpisy dziennikarza i jego żony Marianny.

Podobny obraz

 

Czekamy na komentarz prokuratury w tej sprawie. Informację potwierdził już przedstawiciel D. - Do zatrzymania doszło po południu w mieszkaniu mojego klienta w Katowicach. Wkrótce ma mu zostać postawiony zarzut. Więcej informacji będę miał rano - mówi Wirtualnej Polsce Łukasz Isenko.
Podejrzany weksel, na którym widniały podpisy Kamila D. i jego ówczesnej żony Marianny, był potrzebny dziennikarzowi jako zabezpieczenie kredytu na zakup luksusowego domu w Szczyrku - pisaliśmy w sierpniu na łamach Wirtualnej Polski.

Wtedy też sprawę zaczęła badać Prokuratura Regionalna w Katowicach. Adwokaci byłej żony Kamila D. powiadomili śledczych, że podpis na wekslu nie należy do niej. Dziennikarz twierdzi, że przy podpisywaniu dokumentów kobieta była obecna, a także że wiedziała o zabezpieczeniu w postaci weksla. Dokument badali biegli grafolodzy.
Adwokat D. w sierpniu przyznawał WP, że jego klient miał problem ze spłatą kredytu. - Procesuje się w sprawie tego kredytu. (...) W pewnym momencie przestał płacić raty - mówi mec. Łukasz Isenko.

 

 

Autor: 
zzz
Źródło: 
wp/plportal.pl

Reklama

plportal.pl