BRYTYJSKA POLICJA SZUKA MORDERCÓW POLAKA. BYŁ TORTUROWANY I PODPALONY

Reklama

pt., 07/05/2019 - 22:19 -- zzz

Brytyjska policja szuka dwóch mężczyzn, którzy porwali Polaka. Torturowany i podpalony mężczyzna zmarł. Śledczy publikują wizerunek dwóch podejrzanych o zabójstwo mężczyzn oraz zdjęcie samochodu, którym się poruszali.

Poszukiwani przez policję mężczyźni

Poszukiwani przez policję mężczyźni (West Midlands Police)

Do porwania obywatela polskiego Tomasza S. doszło 27 marca tego roku. Dwaj mężczyźni weszli do jego domu w Birmingham około godz. 8.45, a następnie zabrali go stamtąd. Wsadzili ofiarę do białego peugeota boxera i odjechali w nieznanym kierunku.

Tego samego dnia około godz. 22.45 Tomasz S. dobijał się do drzwi domu w Bickerstaffe (hrabstwo Lancashire). Mężczyzna miał widoczne ślady tortur i poparzone 75 proc. ciała. Został przewieziony karetką do szpitala. Zmarł 21 czerwca w specjalistycznym centrum oparzeń w Liverpoolu.

West Midlands Police

 

Tomasz S., porwany i podpalony przez dwóch mężczyzn

Policja z hrabstwa West Midlands opublikowała zdjęcia dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o porwanie Polaka. Śledczy starają się też ustalić miejsce przebywania pojazdu, którym przewieziono Tomasza S. Miał numery rejestracyjne: OY55 MVT. Auto było wcześniej widziane w Bristolu oraz na terenie Banbury w hrabstwie Oxfordshire.

West Midlands Police

Podszyli się pod służby

- To był niezwykle przerażający atak i staramy się dociec, co zaszło tamtego dnia i dlaczego. Nie znamy jeszcze motywu zabójstwa, ale od marca prowadzimy szeroko zakrojone dochodzenie - powiedziała prowadząca śledztwo nadkomisarz Anastasia Miller.

- Wiemy, że wcześniej tego dnia samochód dostawczy, który został wykorzystany do uprowadzenia Tomasza S., znajdował się na stacji paliw Hopwood Park Services w Bromsgrove - mówi nadkomisarz Miller.

Dodaje, że na monitoringu stacji benzynowej widać, jak jeden z podejrzanych kupuje kamizelkę odblaskową. - W opinii policji kamizelka została użyta w czasie porwania, aby zyskać zaufanie Tomasza S. - dodała Miller. W Wielkiej Brytanii takie kamizelki noszą policjanci i pracownicy drogowi.

 

Według innych źródeł zamordowanie Polaka może mieć związek z przemytem papierosów do UK. Zemsta na Polaku mogła mieć charakter porachunków na tle finałowym. 

Można zgłosić anonimowo

Policja zwraca się szczególnie do Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, aby dokładnie przyjrzeli się zdjęciom podejrzanych i przekazali funkcjonariuszom informacje, jeżeli ich rozpoznają. Gwarantują pełną anonimowość.

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn na zdjęciach, proszone są o kontakt z policją poprzez Live Chat na stronie west-midlands.police.uk w godzinach 8.00 – 24.00 lub kontakt telefoniczny pod numerem 0121 626 6025. Informacje można również przekazać dzwoniąc na anonimową infolinię Crimestoppers pod numerem 0800 555 

Autor: 
zzz
Źródło: 
wp/plportal.pl

Reklama

plportal.pl