Oferował do wynajęcia wirtualne apartamenty. Naiwni płacili z góry

Reklama

sob., 01/11/2020 - 10:47 -- zzz

Do policyjnego aresztu trafił 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który na portalu internetowym oferował do wynajęcia nieistniejące domki letniskowe i apartamenty. Mężczyzna oszukał w ten sposób 13 osób na kwotę kilku tysięcy złotych.

Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna oferował do wynajęcia domki letniskowe w górach i nad morzem, którymi w rzeczywistości nie dysponował. Za rezerwację pobierał zaliczki, po czym kontakt z nim się urywał. Oszukane w ten sposób osoby zaczęły zgłaszać się na policję.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wałbrzyskiej komendy. Prowadząc czynności związane z wykrywaniem oszustw internetowych, wpadli na trop mężczyzny, który zamieszczał nieprawdziwe ogłoszenia. Dzięki intensywnym działaniom policjantów prowadzących to postępowanie, mężczyzna został zatrzymany i usłyszał 13 zarzutów oszustwa.

Za czyny, których się dopuścił, grozi mu kara nawet ośmiu lat więzienia. Należy również nadmienić, iż sprawa ma charakter rozwojowy. Mundurowi sprawdzają, czy 21-latek nie dopuścił się jeszcze innych tego typu przestępstw.

Autor: 
zzz
Źródło: 
plportal.pl

Reklama

plportal.pl