34-letnia nauczycielka oskarżona o seks z małoletnim

Reklama

śr., 03/18/2020 - 13:09 -- zzz

Justyna D. ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego dziecka i kontaktowania się z nim. Otrzymała też zakaz wykonywania zawodu nauczyciela i nie może opuszczać kraju. Za obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15 grozi kobiecie kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

​​

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Łomży, kobieta usłyszała w sumie dwa zarzuty. Pierwszy zarzut polega na tym, że kobieta "zatrzymała małoletniego poniżej lat 15 wbrew woli powołanych do opieki rodziców." Prokuratura ustaliła, że było to w okresie od 21 lutego do 11 marca w Łomży i Białowieży (woj. podlaskie).

Drugi zarzut, który usłyszała 34-latka, polega na "obcowania płciowym z małoletnim poniżej 15 lat i poddaniu małoletniego innym czynnościom seksualnym". Za to przestępstwo grozi 12 lat więzienia. Prokuratura nie informuje, czy pokrzywdzonym chłopcem był uczeń kobiety.

Kobieta przebywa obecnie na wolności. Sąd Rejonowy w Łomży nie uwzględnił wniosku prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Wobec Justyny D. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. 34-latka ma też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego dziecka i kontaktowania się z nim. Otrzymała też zakaz wykonywania zawodu nauczyciela. Nie może też opuszczać kraju.

Autor: 
zzz
Źródło: 
se

Reklama

plportal.pl