Komendant komisariatu aresztowany za nielegalną produkcję papierosów

Reklama

pon., 09/17/2018 - 21:38 -- zzz

CBŚP zatrzymało komendanta policji w Nadarzynie koło Warszawy. Mężczyzna jest podejrzany o udział w grupie przestępczej, która zajmowała się nielegalną produkcją papierosów. Komendant powiatowy policji w Pruszkowie rozpoczął już procedurę wydalenia zatrzymanego ze służby. 38-latek został tymczasowo aresztowany

W domu i posesji funkcjonariusza zabezpieczono 1,1 tony krajanki tytoniowej, ponad 10 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz maszynki do produkcji papierosów

Razem z komendantem komisariatu zatrzymano jego żonę. Kobieta została przesłuchana w charakterze świadka, ale odmówiła składnia zeznań.

Komendant usłyszał zarzuty.Dotyczą one popełniania przestępstw z kodeksu karnego skarbowego oraz Ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. Chodzi o wytworzenie bez wymaganego zezwolenia papierosów oraz usiłowanie wytworzenia kolejnych z posiadanego tytoniu ciętego, do czego nie doszło z uwagi na zatrzymanie przez funkcjonariuszy CBŚP- powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

Jak dodał, 38-letni komendant mógł w związku z tym "uszczuplić należności publicznoprawne" na kwotę 890 tys. złotych w związku z niezapłaconą akcyzą.

Autor: 
zzz
Źródło: 
rmf

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:
2 + 11 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Reklama

plportal.pl