Przewozili w bagażach wyrzutnie granatników. Wpadli na granicy

Reklama

pt., 02/16/2018 - 07:01 -- zzz

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Hrebennem podczas kontroli jednego z pojazdów ujawnili 7 sztuk tzw. wyrzutni granatników RPG-18 i RPG-22. Podróżujący autem mężczyźni zostali zatrzymani.

 

 

 

 

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Hrebennem poddali szczegółowej kontroli celnej samochód osobowy marki Mercedes na polskich numerach rejestracyjnych. Pojazdem podróżował obywatel Ukrainy oraz obywatel Polski.

Funkcjonariusze ujawnili w bagażach podróżujących pojazdem 6 wyrzutni granatnika RPG-18 i 1 wyrzutnię granatnika RPG-22.

Podejrzanych oraz elementy uzbrojenia przekazano funkcjonariuszom miejscowej placówki Straży Granicznej. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Nadbużański Oddział Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Granatniki RPG-18 i RPG-22, to radzieckie granatniki przeciwpancerne opracowane w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Jest to broń jednokrotnego użytku składająca się z tzw. wyrzutni i umieszczonego w niej pocisku.

 

 

Autor: 
---
Źródło: 
lublin112

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama

plportal.pl