Minister Finansów Paweł Szałamacha na spotkaniu w Łodzi

Reklama

pon., 03/14/2016 - 17:25 -- koscielniakk

3 marca br. z wizytą w Izbie Celnej w Łodzi gościł Minister Finansów Paweł Szałamacha, który spotkał się z przedstawicielami Administracji Podatkowej województwa łódzkiego, Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi i łódzkiej Służby Celnej. Szefowi resortu finansów towarzyszyli Podsekretarz Stanu Wiesław Jasiński, Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej i Generalny Inspektor Informacji Finansowej, oraz Podsekretarz Stanu Marian Banaś, Szef Służby Celnej wraz z Jerzym Chrobakiem, Zastępcą Szefa Służby Celnej.

Wizyta dotyczyła planowanej konsolidacji wszystkich służb podległych Ministrowi Finansów poprzez wprowadzenie Krajowej Administracji Skarbowej i była pierwszą z zaplanowanego cyklu spotkań Ministra Finansów z funkcjonariuszami celnymi i pracownikami administracji podatkowej i skarbowej. Była to okazja do prezentacji stanu prac nad przyszłymi zmianami, prowadzącymi do połączenia Służby Celnej, Administracji Podatkowej oraz Urzędów Kontroli Skarbowej w jedną strukturę.

Minister Paweł Szałamacha podkreślił, że powołanie Krajowej Administracji Skarbowej to jeden z priorytetów Ministerstwa Finansów i że planowana reforma ma na celu stworzenie nowoczesnej i przyjaznej dla podatnika administracji, sprawnie pobierającej daniny publiczne i jednocześnie dbającej o bezpieczeństwo finansowe państwa.

Minister zapowiedział także, że korzyści z wprowadzonych zmian odczują zarówno indywidualni podatnicy, jak i przedsiębiorstwa. Działanie nowych urzędów będzie sprawniejsze i bardziej efektywne, a konsolidacja administracji będzie źródłem oszczędności dla budżetu państwa.

W trakcie spotkania Goście odpowiedzieli na szereg pytań, które dotyczyły założeń reformy i zasad jej wprowadzenia. Uczestnicy spotkania zgłaszali też swoje sugestie i uwagi dotyczące proponowanych rozwiązań. Minister Szałamacha poinformował, że wszystkie opinie zgłaszane w trakcie reformy są brane pod uwagę.

Minister Finansów wraz z pozostałymi przedstawicielami resortu finansów, korzystając z pobytu w łódzkiej Izbie Celnej zwiedzili magazyn depozytowy, gdzie m. in. obejrzeli pokaz sprawności Wydziału Zwalczania Przestępczości.

Podsekretarz stanu Wiesław Jasiński wraz z Przemysławem Krawczykiem, Zastępcą Dyrektora Departamentu Kontroli Skarbowej spotkali się z pracownikami Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi.

Minister Marian Banaś wraz z Jerzym Chrobakiem, Zastępcą Szefa Służby Celnej i Wojciechem Baranowskim, Kierującym Departamentem Służby Celnej w Ministerstwie Finansów, zwiedzili Ośrodek Informatyczny Izby Celnej w Łodzi, gdzie spotkali się z kadrą kierowniczą oraz zespołem placówki zajmującej się utrzymaniem, rozwojem i całodobowym wsparciem merytorycznym szeregu centralnych systemów informatycznych resortu finansów.

W trakcie wizyty w ośrodku Minister Marian Banaś przypomniał, że celem konsolidacji wszystkich służb podległych Ministrowi Finansów, jest budowa nowoczesnej i kompetentnej administracji skarbowej, która zapewni jeszcze lepszą obsługę podatników i klientów, zgodną z rosnącymi wymaganiami XXI wieku.

Źródło: http://www.mf.gov.pl/sluzba-celna/wiadomosci/aktualnosci/-/asset_publisher/2UWl/content/minister-finansow-pawel-szalamacha-na-spotkaniu-w-lodzi-1?redirect=http%3A%2F%2Fwww.mf.gov.pl%2Fsluzba-celna%2Fwiadomosci%2Faktualnosci%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_2UWl%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_count%3D1#p_p_id_101_INSTANCE_2UWl_

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama

plportal.pl