Policja odkrywa samochód z siódemką dzieci w bagażniku

Reklama

W sobotni poranek, po opuszczeniu parkingu supermarketu na ulicy Elberfelder Straße, zostały zatrzymane i poddane kontroli dwa ewidentnie podróżujące razem pojazdy.

url.png

Świadkowie zdarzenia zauważyli wcześniej, że w obu pojazdach z pewnością były przewożone dzieci bez wymaganych urządzeń zabezpieczających. W pierwszym poddanym kontroli Volkswagenie Passacie na tylnym siedzeniu znajdowała się trójka dzieci, kompletnie niezabezpieczona. Okazało się, że 35- letni kierowca pojazdu pochodzący z Rumunii nie ma miejsca stałego zamieszkania w Niemczech, tak więc policja pobrała od niego kaucję.

W trakcie kontroli drugiego Volkswagena Passata policjanci byli zaskoczeni. Tylne siedzenie pojazdu było rozłożone, a powstałą przez to przestrzeń wypchano m.in. poduszkami i kołdrami/kocami. W bagażniku znajdowało się siedmioro dzieci, pomiędzy nimi jedno niemowlę, całkowicie bez zabezpieczenia. W rezultacie zabroniono dalszej jazdy pochodzącemu z Rumunii 31-letniemu kierowcy pojazdu. Dzieci udały się pieszo do położonego w pobliżu mieszkania. Przeciw kierowcy złożono doniesienie.

Autor: 
Edyta Grzywacka - Wziątek
Źródło: 
focus.de
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama

plportal.pl