Polska policja na odlotowym szkoleniu w holenderskich coffeeshopach

Reklama

pt., 09/29/2017 - 10:38 -- zzz

Polscy policjanci wybrali się do holenderskiej miejscowości Zutphen. Jak informuje serwis Lokaalgelderland.nl, zostali zaproszeni przez swoich kolegów z Akademii Policyjnej w Apeldoorn. Mieli podglądać pracę zagranicznych funkcjonariuszy. Zwiedzili m.in. centrum miasta oraz ośrodek dla uchodźców.

 

Polacy nie mogli uwierzyć jak łatwo nawiązujemy kontakt z mieszkańcami. To nie była jedyna rzecz, która zdziwiła ich w naszym kraju - poinformowała holenderska policja.

Mieli także nauczyć się nowych sposobów walki z przestępczością narkotykową. Żeby pokonać wroga, trzeba go najpierw dobrze poznać. W tym celu odwiedzili coffeshop. Holendrzy przyznali, że goście byli w szoku. Dziwili się z jaką łatwością można nabyć narkotyki. Nie wiadomo czy goście znad Wisły zrobili jakieś "odlotowe zakupy".

Policjanci dosłownie narkotykowi

Handel miękkimi narkotykami w Holandii jest nielegalny. Jednocześnie uznano go za tolerowany i nie ponosi się za niego kary. Haszysz i marihuana są tam na wyciągnięcie ręki. 

Niewątpliwie taka wizyta przydałaby się rosyjskim policjantom. Jak informuje Rusreality.com, we wrześniu 2017 roku funkcjonariusze z Tomska chcieli poprawić swoje statystki. W tym celu sami zorganizowali sieć dilerską i handlowali narkotykami. Sami również przeprowadzili śledztwo i ją zlikwidowali.

 

 

Autor: 
Fotografia: Facebook.com/Politie Zutphen
Źródło: 
planeta.fm

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama

plportal.pl