CBŚP zatrzymało szefów gangu pruszkowskiego

Reklama

śr., 02/01/2017 - 15:45 -- zzz

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało szefów gangu pruszkowskiego. Wśród nich znalazł się "Słowik, "Parasol" i "Wańka" - podaje RMF FM. Członkowie gangu prawdopodobnie zaczęli odbudowywać struktury dawnej grupy przestępczej. Zostali zatrzymani w Warszawie i na Śląsku. Dziś mają usłyszeć zarzuty.

 

Do zatrzymań członków mafii pruszkowskiej doszło w Warszawie i na Śląsku. Wśród zatrzymanych jest ścisłe szefostwo gangu - "Słowik", "Parasol" i "Młody Wańka". To efekt gigantycznej akcji Centralnego Biura Śledczego Policji - podaje RMF FM. Trwało ono dwa lata. Śledczy twierdzą, że po odbyciu wyroków niektórzy członkowie mafii pruszkowskiej wróciła do gangsterki i próbowali nawet odbudować dawne struktury przestępcze.

Prokuratura jeszcze dziś ma im postawić zarzuty. Dotyczą one: wyłudzania gigantycznych kwot z VAT-u, wymuszeń rozbójniczych, rozbojów i napadów. Prokuratura podejrzewa, że gang wyłudził 35 mln zł, 20 mln zł wyprał. Zabezpieczono samochody zatrzymanych - mercedesa i porsche warte ponad 400 tys. zł.

RMF

PL PORTAL PL

Z.B.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama

plportal.pl