Bułgarski sąd skazał trzech imigrantów za terroryzm

Reklama

Trzech Syryjczyków, zatrzymanych w marcu przy próbie nielegalnego przekroczenia granicy, skazano w czwartek w Sofii na sześć lat pozbawienia wolności za terroryzm. Wyrok wydał specjalny sąd karny.

Syryjczyków Almochamada Abdulhamida, Al-Abdallacha Fadiego oraz Al-Fandiego Dżasima uznano za winnych terroryzmu na podstawie materiałów znalezionych w ich telefonach komórkowych – zdjęć, SMS-ów oraz billingów z rozmów telefonicznych. Wynikało z nich, że przekroczyli oni granicę Bułgarii z zamiarem udania się do Turcji i stamtąd do Syrii, by przyłączyć się do działających tam organizacji terrorystycznych.

Sąd nie przychylił się jednak do zarzutu prokuratury, że skazani są członkami Państwa Islamskiego (IS) lub Bractwa Muzułmańskiego.

To drugi wyrok za terroryzm wydany w Bułgarii w ostatnich miesiącach.W czerwcu br. na cztery lata więzienia skazano mającego bułgarskie i australijskie obywatelstwo 21-letniego Iwana Zacharijewa.

Uznano go za winnego dążenia do przyłączenia się do terrorystycznego ugrupowania w Syrii. Zatrzymano go na granicy bułgarsko-tureckiej. Podczas śledztwa ustalono, że wcześniej był już w Syrii i przeszedł szkolenie bojowe.

Autor: 
---
Źródło: 
pap/niezależna/plportal.pl

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Zaznacz:

Reklama

plportal.pl